تنها مرکز تخصصی پیانو با مجوز درجه یک

 

درباره ما
ایده تاسیس مرکزی با هدف آموزش آکادمیک ساز پیانو بر می‌گردد به  سال‌های بسیار دور که همواره پیدا کردن کلاس موسیقی کلاسیک به شکل جدی و معتبر بسیار سخت بود و بعضا آموزش همراه با اتلاف وقت و هزینه، انحراف از مسیر اصولی نوازندگی، پیدا کردن عادات نادرست و در برخی آسیب دیدن اندام و ماهیچه‌های درگیر با نوازندگی پیانو همراه بوده که ثمره آن چیزی جز از بین رفتن استعدادها و سرمایه‌های فرهنگی-هنری این مرز و بوم نبوده است. در آموزشگاه‌هایی که کلیه سازها در آن تدریس می‌گردید مواردی وجود داشت که ما را ملزم کرد تا هرچه سریع‌تر علی‌رغم شرایط بسیار سخت اقتصادی با حذف آموزش کلیه‌ی سازها  به فکر  تاسیس مرکز تخصصی و انحصاری ساز پیانو با هدف آموزش آکادمیک و بین‌المللی باشیم، اینها شامل مواردی هستند چون؛ فقدان کلاس‌های آکوستیک، تهویه مناسب هوا، فضای کلاس غیر استاندارد، سازهای بسیار بی‌کیفیت و حتی ناکوک، وجود همهمه و مزاحمت‌های ناشی از آن به هنگام آموزش که در این مجموعه سعی شده تا جای ممکن آنها را مرتفع سازیم .


تجربه ارزشمند همکاری با پروفسورهای بین‌المللی و پیشکسوت پیانو در جهت استانداردسازی آموزش هنرجویان از سال 1390 یکی دیگر از انگیزه‌های تاسیس این مرکز بود چرا که حساسیت سختگیرانۀ این بزرگان تصوری جز  شکل‌گیری این مجموعه را تداعی نمی‌کرد. آکادمی پیانو خرداد سال 1396 در فضایی به مساحت بیش از 150 متر با کلاس‌های بزرگ و آکوستیک، سازهای استاندارد و مورد تایید بزرگان پیانو در محیطی بسیار دنج و آرام به مدیریت «رامیز چمانچی» تاسیس شد و اسم پیانو در کل استان تهران و لوگوی آن به نام این مرکز ثبت رسمی شده است.


این مجموعه دارای مجوز درجه یک با بهره‌گیری از اساتید حرفه‌ای و تخصصی ساز پیانو دارای سوابق درخشان و آکادمیک پاسخگوی کلیه‌ی نیازهای هنرجویان این ساز از مبتدی تا پیشرفته بوده و همواره سعی داشته تا در حین آموزش هنرجویان با کلیه‌ی اصول و آداب اجرا و همچنین اخلاق این ساز در سطح بین المللی آشنا شوند. همچنین برگزاری کنسرت‌های مستمر چه در داخل آکادمی و چه در سالن‌های بزرگ کنسرت کمک کرده تا آموزش‌ها به رفتار عملی بدل شوند.


از دستاوردهای این مجموعه می‌توان به جذب هنرجویان در مقاطع مختلف دانشگاه‌های معتبر داخلی و ورود آنها به مدارس و دانشگاه‌های معتبر اروپا، آمریکا و استرالیا (در بالاترین سطح) اشاره کرد.


آکادمی پیانو با اتکا به مشاوره و کمک‌ بی‌انتهای پروفسور «قاقیک بابایان» در جهت بهبود کیفیت و حمایت‌های دلسوزانه و بی‌دریغ پروفسور «دلبر حکیم‌آوا» با برگزاری مسترکلاس‌ها و ورکشاپ‌ها معلمان، هنرجویان و علاقمندان به یادگیری را در مسیری مطابق با استانداردهای بین المللی قرار داده است.


در آخر لازم به ذکر است که این مرکز شعبه ندارد و عنوان آکادمی پیانو بدون هیچ گونه پسوند یا پیشوند به‌کار می‌رود.

اخبار

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ است 1403
دی ان ان